• KATALOGAS
 • Susiekite Woody.lt portalo administratoriumi
 • Woody.lt
 • KATALOGAS
 • SKELBIMAI
 • NAUJIENOS
 • ĮMONĖS
 • PASLAUGOS
 • ENCIKLOPEDIJA
  • Lietuviškai
 • Lietuviškai
  • In English
 • In English
 • Pamirštas slaptažodis

  Medienos pramonės naujienos

  Medienos eksportas sumažintas 300 procentų 2012-11-14
  Didmeninė prekyba valstybiniuose miškuose pagaminta apvaliąja mediena jau vyksta per Apvaliosios medienos elektroninę pardavimo sistemą (AMEPS). Dauguma pirkėjų šia naujove džiaugiasi, tačiau kai kurios didžiosios medienos perdirbimo bendrovės vis tiek ieško lengvatų ir kaltina urėdijas medienos išvežimu į užsienį.
   
  Malkų skaldyklė – būtinybė 2012-11-12
  Dėl kylančių dujų, elektros, mazuto kainų pastaruoju metu vis daugiau žmonių savo būstus nusprendžia šildytis pigesniu kuru – malkomis, todėl malkų skaldyklės šiais laikais jau ne prabangos dalykas, o būtinybė, ypač jei tenka pasiruošti didesnį kiekį kuro. Užsienyje populiarios malkų skaldyklės – geras pasirinkimas ir Lietuvos gyventojams.
   
  Lietuva - geriausiai miškus saugojanti valstybė pasaulyje! Tai paaiškėjo Jeilio (JAV) universiteto mokslininkams paskelbus kasmetinį Aplinkos gerovės indeksą 2012-10-23
  Pagal miškų išsaugojimo vertinimą, mūsų šalis pripažinta pirma pasaulyje. Mokslininkams atliekant miškų išsaugojimo vertinimą, vadovautasi trimis kriterijais: medynų tūrio pokyčiai (vertinimo laikotarpis: 1995-2010 m.); miško kirtimai (vertinimo laikotarpis: 2000-2010 m.); miškingumo pokyčiai (vertinimo laikotarpis: 2000-2010 m.).
   
  Lietuva pripažinta geriausiai pasaulyje miškus saugančia valstybe 2012-10-22
  Jeilio universiteto (JAV) mokslininkai paskelbė savo kasmetinį Aplinkos gerovės indeksą (Environmental Performance Index, sutrumpintai EPI). Įvairių sričių mokslininkai nuolat renka duomenis apie kiekvienos 132 pasaulio valstybių padėtį aplinkosaugos išsaugojimo srityje. Pirmąją vietą užėmė Šveicarija, Lietuva – 17-oje vietoje. Pagal miškų išsaugojimo vertinimą, mūsų šalis pripažinta pirma pasaulyje.
   
  Kaip naudojami ir atkuriami Lietuvos miškai 2012-10-09
  Kaip naudojami ir atkuriami Lietuvos miškai Toks klausimas yra aktualus kiekvienam besidominčiam Lietuvos miškais. Kartais juo yra spekuliuojama, siekiant pasireklamuoti, pasirodyti „tikruoju gamtininku“. Ne kartą, siekiant įrodyti, jog Lietuvoje kažkas negerai su miškais, buvo pasitelktas Estreguil et al., 2007 parengtas Europos miškinguose landšaftuose susiformavusių miškų vidinės dinamikos žemėlapis. Šiuo darbu iš tikrųjų buvo siekiama įvertinti ne miškingumo kaitą, bet miško masyvų vidinės struktūros stabilumą. Žemėlapis parengtas dešifravus 1990-2000 m. kosminius vaizdus, atsiribojus nuo miško masyvų pakraščių. Darbo metodikoje nurodoma, kad turimi kosminio vaizdo duomenys neleido aptikti net jaunuolynų, nekalbant jau apie kirtavietes. Tyrimo rezultate buvo nustatyta, jog tik mažiau nei pusė visų Europos miškų pasižymi pagrindinių miško plotų stabilumu, tuo tarpu Europos Ministrų konferencija 2011 m Osle pripažino, jog Europos miškų plotai 1990-2010 m padidėjo 7.8 proc., Lietuvos - per tą patį laikotarpį – 10.2 proc. Estreguil et al. 2007 parengtoje studijoje Lietuvos miškai su intensyvia miškininkyste, tuo metu vykusiu, dar ir iki šiol nepamirštu (1992 – 1996), eglynų džiuvimu, palikusiu gilų antspaudą šalies miškų landšafte, buvo priskirti nestabiliam landšaftui, bet tai nėra miško ploto mažėjimo įrodymas.
   
  Miškai – pagrindinis parodos akcentas 2012-10-05
  „Miškai – Lietuvos turtas“ – toks pagrindinis miško, medžioklės ir aplinkos parodos „Sprendimų ratas 2012“, kuri vakar atidaryta Aleksandro Stulginskio universitete, šūkis. Tai vienintelė Lietuvoje tokio pobūdžio paroda, kurioje galima susipažinti su besikeičiančia aplinka, naujomis aplinkosaugos idėjomis, miškininkystės, medžioklės ir aplinkos tvarkymo temomis. Ją jau penktus metus rengia Aleksandro Stulginskio universitetas kartu su Aplinkos ministerija ir Medžiotojų ir žvejų draugija.
   
  Siūloma stabdyti valstybinių miškų pardavimus 2012-10-04
  Susirūpinęs, kad parduodant valstybės miškus aukcionuose, beveik visi pirkėjai juos įsigyja išsimokėtinai ir taip esą gali piktnaudžiauti, Seimo Kaimo reikalų komitetas siūlo stabdyti aukcionus.
   
  Noriu kurti! 2012-09-26
  Druskininkų pašonėje, Ratnyčios kaime, ant sraunios Ratnyčėlės kranto įsikūrusioje Tauro ir Aušros Česnulevičių sodyboje ramybe alsuoja tik gamta. O pačios kūrėjų šeimos gyvenimas – intensyvus, energingas ir veržlus.    Tauras – medžio drožėjas, skulptorius, baldžius. Aušra – menotyrininkė, buvusi pripažinta geriausia šalies gide, dabar – unikalaus druskos projekto autorė. Prieš trejus metus jos įkurtas netradicinis verslas išgarsino šeimą ne tik Lietuvoje, bet ir toli už jos ribų.  Aušra gerai prisimena kiekvieną savo spontaniškai gimusios idėjos smulkmeną. Dvi dukras auginanti moteris svajojo dirbti su vaikais.
   
  Varžėsi Baltijos šalių medžialipiai 2012-09-26
  Rugsėjo mėnesį Rygos Miško parke (Mežaparks) 2 dienas vyko pirmasis Baltijos šalių laipiojimo medžių laja čempionatas “Kokkopis 2012”.
   
  Kaip skaičiuojamas medienos tūris? 2012-09-24
  Medienos tūrio apskaitoje naudojami dvejopi įprastiniai medienos tūrio matavimo vienetai: kietmetris (ktm arba kub. m) ir erdmetris (erdm). Kietmetris - tai vien medienos tūris, o 30-50 % erdmetrio sudaro oras.  
   
  Miškininkai beldžiasi į šiukšlintojų sąžinę 2012-09-21
  Šilutės girininkija apima apie 7000 hektarų miškų. Ošia jie nuo Žalgirių, palei Traksėdžių durpyną tęsiasi iki Tenenio upės, toliau siekia Gardamo seniūnijos ribas, apima plotus greta Laučių ir Tarvydų kaimų ir t.t.  
   
  Išleista knyga miškininko Zdislovo Truskausko atminimui 2012-09-11
  Rugpjūčio 31 d., minint pirmąsias miškininko Zdislovo Truskausko mirties metines, Antakalnio kapinėse kunigas Ričardas Doveika pašventino paminklą, miškininkai, draugai ir bendraminčiai pagerbė jo atminimą, buvo pristatyta knyga „Tarp žmonių ir miško“ (miškininką Zdislovą Truskauską prisimenant).
   
  Sename autobusiuke įrengė pirtį 2012-09-11
  Rytoj savo 50 – ąjį jubiliejų Nausodžio kaimo gyventojas Vaidas Puidokas ketina atšvęsti neįprastai - svečius jis pakvies išsiperti pirtyje, kurią pats šį rudenį įsirengė sename mikroautobuse.
   
  Aurelija Umbrasienė. Miškas autobuse 2012-09-05
   Kartą viename mieste atsirado toks keistas autobusas. Žalut žalutėlis, o pro jo langus kyšojo pačios tikriausios įvairių medžių šakos. Autobusui važiuojant pro šalį, galėdavai pajusti miško kvapą... Ant autobuso nebuvo jokio numerio, tik užrašas: „Miškas“. Nesimatė ir vairuotojo, nes stiklas buvo tamsintas.
   
  Chemikalais mišką naikinęs savininkas: galvoju čia pasistatyti būstą 2012-08-29
  Nebe pirmą kartą keliame klausimą: ar miško savininkas savo žemėje gali daryti ką panorėjęs? Šį kartą pastebėję miško savininko užsakytus darbus už galvų susigriebė kaimyninių sklypų gyventojai. Antros grupės, t.y. rekreaciniuose, Nemenčinės miškuose ties Sakiškių gyvenviete po kirtimo pradėti purkšti chemikalai, nuo kurio netrukus nudžiūvo mėlynynai, jauni ąžuoliukai ir pušaitės bei kadagiai. Miškininkai tvirtina, kad tokių veiksmų galima imtis planuojant mišką atsodinti. Tačiau kaimynai įžvelgia kitokius savininko planus – saugomame miške tiktų keli nauji namukai, kurių kaina rinkoje būtų keliariopai didesnė, nei miško. Rekreacija, mėlyniavimas bei grybavimas tuomet liktų galintiems už tai susimokėti.
   
  Naujienų archyvas
  2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008       1 2 3 4 5
   
   
  • Top skelbimaiTop skelbimai
   
 • Lauko dailylentės...
 •  
 • Medinės grindys grindlentės...
 •  
 • Medinės vidaus dailylentės...
 •  
 • Pirties dailylentės...
 •  
 • Pastogės pakalimo dailylentė...
 •  
 • Lauko dailylentės medžio san...
 •  
 • Tekinti mediniai kuolai...
 •  
 • Sausos malkos...
 •  
 • Vidaus dailylentės...
 •  
 • Lauko dailylentės...
 •   Reklama
  Baltijos miškai ir mediena
  deguonies pasiskirstymas augančiame medyje,Kai dirba nesidairydami,Rąstai interjere: įnoringi,bet suvaldomi,Medinė architektūra Italijoje, Medienvežius pakeis jūriniai konteineriai?, Anykščių rajone dygsta būsimos medienos „kasyklos“, R.Sadauskas-Kvietkevičius: medis man svarbesnis už žmogų, Medžio anglies gamintojų planuose – kelios naujos gamyklos, Taupiausias namas Lietuvoje – troba Dzūkijos miške, Penki būtini interjero elementai, kad namuose būtų harmonija, Iškiliems miškininkams suteikti Lietuvos šviesuolių titula, Miškininkai dalyvavo tarptautinėje parodoje „Baltijos miškai 2012“, Gera žinia ketinantiems gerinti savo miškus ar įveisti naujus, Kirtimo atliekos biokuro gamybai 2012-2013 m. veiklos prioritetas, Lietuviams teks pirkti svetimas vyšnias, Gamta Dzūkijos miškuose jau pakvipo voveraitėmis, Iškirtęs medžius ūkininkas gavo 4 tūkstančių litų baudą,Medienos priežiūra, apsauga nuo neigiamo išorės veiksnių poveikio ir dekoravimas, Medinių grindų montavimas, Šiuolaikinės medienos paviršių apsaugos priemonės, Svarbiausi miškų kenkėjai, Rąstinis namas, jo „šaknys“ ir „kepurė", Vidaus dailylentės, Kauniečiai gaivins medinę architektūrą, Tarptautinė popieriaus ir medienos pramonės paroda, Vingiuoti miškų nuosavybės takeliai, išmoktos gyvenimo pamokos tvarkant ir prižiūrint nuosavus miškus, Rąstiniai namai iš rusiškos pušies,Medienos džiovinimas, Rąstinio namo įrengimas ir interjero apdaila, Miškininkai vis daugiau dėmesio skiria gamtosaugai, Penki mitai apie rąstinius namus, Medienos struktūra ir savybės, Medinės dailylentės – pasirinkimas šiuolaikiškai pastato išorės apdailai, Rąstinių namų tipai, Medis - nepakeičiama mūsų protėvių kasdienė medžiaga, Londono olimpiada – pati žaliausia, kopimo į medžius čempionatas, vasaros trimestras miškuose, Vilniaus miškų urėdijoje vyks miškų tvarkymo sertifikavimo kasmetinis auditas, Amsterdamas – 2012 m. Europos Medžių miestas, Kaip turėtų atrodyti ekologiškas namas?, Medinė architektūra Italijoje: tarp džiugesio ir prietarų, Latvija: labiausiai augo eksportas į Egiptą