• KATALOGAS
 • Susiekite Woody.lt portalo administratoriumi
 • Woody.lt
 • KATALOGAS
 • SKELBIMAI
 • NAUJIENOS
 • ĮMONĖS
 • PASLAUGOS
 • ENCIKLOPEDIJA
  • Lietuviškai
 • Lietuviškai
  • In English
 • In English
 • Pamirštas slaptažodis

  Medienos pramonės naujienos

  Medienos pramonė kaime – reikšmingas dalykas 2011-12-08
  Sumaniais kaimo verslo įmonių šeimininkais Šiaulių krašte garsėjančios Gruzdžių seniūnijos (Šiaulių rajonas) gamybinėje socialinėje infrastruktūroje puikiai dera stabiliai dirbanti medienos perdirbimo įmonė „Medynas“. Ja patenkinti ir bendrovės darbuotojai bei vietos gyventojai.
   
  Moderni medinė Švedijos architektūra: aplinkai ir žmonėms 2011-12-08
  15 % naujų daugiaaukščių statinių ir 20 % neseniai nutiestų tiltų- iš medžio
   
  Lapuočių mediena: neišnaudojamos galimybės 2011-11-14
  Lapuočiai medienos verslui patrauklūs kur kas mažiau negu spygliuočiai. Lapuočių medienos ruoša palyginti nepatogi, reikalauja daug rankų darbo, jos apdorojimas taip pat sudaro savų specifinių sunkumų, mat lapuočių naudojama daug skirtingų savybių ir vertės rūšių, nors angliškoje verslo terminologijoje visokie lapuočiai apibūdinami vienu žodžiu – hardwood (kietmedis), skirtingai nuo spygliuočių – softwood. Lapuočių medienos kelias nuo miško iki pramonės gaminio reikalauja daugiau sąnaudų, verslui jis grąžina mažiau pelno. Todėl Baltijos regiono lapuočių ištekliai naudojami nepakankamai.
   
  Kas naujo Pasaulyje 2011-09-28
  JAV ir Švedijos mokslininkų grupė, apibendrindama 15 metų tyrimus, ragina švelninti klimato kaitą, statybose taikant medieną vietoj betono ir metalo, kuriuos gaminant į atmosferą išmetami didžiuliai kiekiai CO2 dujų. Mediniai pastatai, tarnaujantys 80 ar daugiau metų, kartu yra ir anglies saugyklos. Medinėmis pakeičiant metalo konstrukcijas, 1 tona medienos „sutaupo“ beveik 10 t metalurgijos CO2 dujų, medžiu keičiant betoną, „sutaupoma“ 3,5 t CO2 taršos. Miškus kertant statyboms ir atsodinant tame pačiame plote, per 100 metų galima anglies sukaupti keturgubai.
   
  Vidaus rinka- krizės gniaužtuose 2011-09-28
  „Jeigu ne eksportas, būtume žlugę.“ „Pagrindinis mūsų klientas yra emigrantas.“ Taip šiuo metu apie verslą kalba Šiaulių regiono baldų gamintojai ir baldų pardavėjai. Baldininkai, kurių verslas tiesiogiai susijęs su statybomis ir įkurtuvėmis, teigia, jog šalies vidaus rinka dar tebėra krizės gniaužtuose.
   
  Suomijos Miškų pramonės federacija 2011-08-23
  Suomijos Miškų pramonės federacija skelbia, kad per šių metų birželį prekybos mediena apimtis padvigubėjo, lyginant su 2010 m. birželiu.
   
  Kviečia „Interzum 2011“ Pasaulinė baldų gamybos ir interjero paroda vyks 2011 m. gegužės 25–28 d. Vokietijoje 2011-04-26
  Likus pustrečio mėnesio iki parodos atidarymo, Stokholme buvo surengta spaudos konferencija būsimam renginiui pristatyti. Joje dalyvavo 22 žiniasklaidos atstovai iš Švedijos, Suomijos, Danijos, Vokietijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Pasak rengėjų, ši tarptautinė paroda – viena svarbiausių baldų gamybos ir apdailos naujovių propaguotojų visame pasaulyje. Ji kas dvejus metus vyksta Vokietijos Kelno parodų centre ir pirmiausia skirta tų sričių profesionalams, jau spėjusiems sukaupti nemažą patirtį gaminant baldus, jų detales, užsiimant interjeru ar medžio apdaila.
   
  Lietuviškos taisyklės pripažįstamos Europoje 2011-04-22
  Mediena tebėra vienas iš pagrindinių miško produktų, todėl labai svarbu ją racionaliai sunaudoti ir iš kiekvieno nukirsto medžio stiebo gauti kuo daugiau naudos. Racionalus medienos naudojimas yra neatsiejamas nuo geros jos apskaitos ir objektyvių duomenų ne tik medienos ruošos metu, bet ir gerokai anksčiau, kai reikia atlikti kirtimų planavimo ir projektavimo darbus. Lietuva tarp kitų Europos ir pasaulio šalių pasižymi ypač detalia daugiapakope medienos apskaita.
   
  Namų jaukumas priklauso nuo langų 2011-04-21
  Jūratė ir Pranas Varkojai, 1994-aisiais Kurmaičiuose, prie Kretingos, patys pasigaminę pirmąsias stakles ir įkūrę UAB „P. Varkojis ir kompanija“, geriau už bet ką žino, kodėl mediniai langai, durys, baldai namus daro jaukesnius, o juose gyvenantiems žmonėms padeda išlikti sveikesniems ir būti laimingesniems.
   
  Nelygiavertė dvikova 2011-04-20
  Vytautas Žemaitis    Kaunietis Artūras Rūkas Daujotis, keliuose rajonuose susigrąžinęs miško, tikriausiai nenutuokė, kiek dėl to turės rūpesčių. Tiksliau, rūpesčių kilo ne todėl, kad tie medynai jo, o dėl to, jog, nusprendęs mišką tvarkyti, prieš daugiau nei šešerius metus susidėjo su uždarąja akcine bendrove „Stora Enso Miškas“ (dabar „Stora Enso Lietuva“ – red. past.). Susitarimo rezultatas – miške medžiai tebestovi, o ponas A. R. Daujotis priverstas varstyti teismų duris.
   
  Negi eis dūmais miškų žaliava? 2011-04-19
  Ekonominiu sunkmečiu medienos gamintojų ir naudotojų diskusijos dėl parduodamos žaliavos kiekių ir kainų buvo aprimusios. Šiam sektoriui atsigaunant ir pagyvėjus ekonominei veiklai, įvairios medienos paklausa auga, sykiu kyla ir prieš porą metų kritusios kainos. Be to, dėl įvairių išorinių ir vidinių priežasčių keičiantis valstybės energetikos strategijai ir labiau orientuojantis į savus atsinaujinančius šaltinius, vis didėja medienos poreikis biokurui gaminti. Šilumos ūkis tampa lyg ir medienos perdirbimo pramonės varžovu dėl išteklių, kurie nėra beribiai ir naudotini tausojant.
   
  Miškams įveisti – ES fondų vilionės 2011-03-21
  Padidinus išmokas už dirbamų žemių apželdinimą mišku, apsukrūs „berniukai“ bemat užčiuopė naują pinigų gyslą. Tačiau miškų specialistai tvirtai įsitikinę, jog mišką ateities kartoms turi sodinti šį darbą išmanantys žmonės.
   
  Sėkmingai išbandytas 90 tonų miškavežis 2011-03-18
  Projektas „One More Pile“ („Viena rietuve daugiau“) Šiaurės Švedijoje įgyvendinamas jau dvejus metus. Šiuo projektu ieškoma būdų, kaip racionalizuoti medienos gabenimą. Dėmesio centre – 30 metrų ilgio ir 90 tonų bendrosios masės „Volvo“ miškavežis. Naujausios ataskaitos duomenimis, jei būtų leista tokius autotraukinius eksploatuoti medienai gabenti, net 20 % pavyktų sumažinti degalų sąnaudas. Šiame projekte bendradarbiauja įvairūs Švedijos medienos pramonės atstovai. Jo koordinatorius – „Volvo Trucks“.
   
  Vėl stebins „Ligna“ 2011-03-17
  Vasario 10 d. Taline buvo surengta stambiausios pasaulyje miškų ūkio, medienos pramonės ir medienos apdorojimo technologijų parodos „Ligna Hannover 2011“ spaudos konferencija, skirta Baltijos šalių regionui. Estijos, Latvijos ir Lietuvos žiniasklaidai parodos rengėjai detaliai pristatė būsimą renginį, kuris vyks šių metų gegužės 30–birželio 3 d. Vokietijoje.
   
  Naujienų archyvas
  2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008       1
   
   
  • Top skelbimaiTop skelbimai
   
 • Medžio pjuvenų granulės kla...
 •  
 • Karkasinių medinių namų sta...
 •  
 • Maumedžio terasinės lentos m...
 •  
 • Dailylentės medinės vidaus l...
 •  
 • Pjuvenų briketai klaipėdoje...
 •  
 • Maumežio lauko dailylentės...
 •  
 • Lauko dailylentės klaipėda...
 •  
 • Medinės vidaus dailylentės n...
 •  
 • Medinės vidaus dailylentės...
 •  
 • Medinės lauko dailylentės fa...
 •   Reklama
  Baltijos miškai ir mediena
  deguonies pasiskirstymas augančiame medyje,Kai dirba nesidairydami,Rąstai interjere: įnoringi,bet suvaldomi,Medinė architektūra Italijoje, Medienvežius pakeis jūriniai konteineriai?, Anykščių rajone dygsta būsimos medienos „kasyklos“, R.Sadauskas-Kvietkevičius: medis man svarbesnis už žmogų, Medžio anglies gamintojų planuose – kelios naujos gamyklos, Taupiausias namas Lietuvoje – troba Dzūkijos miške, Penki būtini interjero elementai, kad namuose būtų harmonija, Iškiliems miškininkams suteikti Lietuvos šviesuolių titula, Miškininkai dalyvavo tarptautinėje parodoje „Baltijos miškai 2012“, Gera žinia ketinantiems gerinti savo miškus ar įveisti naujus, Kirtimo atliekos biokuro gamybai 2012-2013 m. veiklos prioritetas, Lietuviams teks pirkti svetimas vyšnias, Gamta Dzūkijos miškuose jau pakvipo voveraitėmis, Iškirtęs medžius ūkininkas gavo 4 tūkstančių litų baudą,Medienos priežiūra, apsauga nuo neigiamo išorės veiksnių poveikio ir dekoravimas, Medinių grindų montavimas, Šiuolaikinės medienos paviršių apsaugos priemonės, Svarbiausi miškų kenkėjai, Rąstinis namas, jo „šaknys“ ir „kepurė", Vidaus dailylentės, Kauniečiai gaivins medinę architektūrą, Tarptautinė popieriaus ir medienos pramonės paroda, Vingiuoti miškų nuosavybės takeliai, išmoktos gyvenimo pamokos tvarkant ir prižiūrint nuosavus miškus, Rąstiniai namai iš rusiškos pušies,Medienos džiovinimas, Rąstinio namo įrengimas ir interjero apdaila, Miškininkai vis daugiau dėmesio skiria gamtosaugai, Penki mitai apie rąstinius namus, Medienos struktūra ir savybės, Medinės dailylentės – pasirinkimas šiuolaikiškai pastato išorės apdailai, Rąstinių namų tipai, Medis - nepakeičiama mūsų protėvių kasdienė medžiaga, Londono olimpiada – pati žaliausia, kopimo į medžius čempionatas, vasaros trimestras miškuose, Vilniaus miškų urėdijoje vyks miškų tvarkymo sertifikavimo kasmetinis auditas, Amsterdamas – 2012 m. Europos Medžių miestas, Kaip turėtų atrodyti ekologiškas namas?, Medinė architektūra Italijoje: tarp džiugesio ir prietarų, Latvija: labiausiai augo eksportas į Egiptą