• KATALOGAS
 • Susiekite Woody.lt portalo administratoriumi
 • Woody.lt
 • KATALOGAS
 • SKELBIMAI
 • NAUJIENOS
 • ĮMONĖS
 • PASLAUGOS
 • ENCIKLOPEDIJA
  • Lietuviškai
 • Lietuviškai
  • In English
 • In English
 • Pamirštas slaptažodis

  Medienos pramonės naujienos

  Amerikiečio verslo planas – Kalėdų eglučių nuoma 2009-12-29
  Pasibaigus šventėms, bendrovė vėl jas susirenka ir saugo iki kitų metų. Eglutės turi elektroninius žymeklius, taigi klientas gali išsinuomoti tą patį medelį ir kitais metais. Bendrovės bosas Scottas Martinas teigia šiemet išnuomojęs 600 eglučių, kurių viena šventėms kainuoja nuo 50 iki 185 JAV dolerių (120-444 litai).  
   
  Informacija apie valstybinės reikšmės miškų plotų schemų tikslinimą 2009-12-29
  Sprendime Valstybinei miškotvarkos tarnybai pavesta iki 2009 m. gruodžio 18 d. išnagrinėti gautus pasiūlymus dėl Utenos rajono savivaldybės, iki 2010 m. vasario 12 d. – dėl Jonavos, Kaišiadorių Pasvalio, Šalčininkų, Trakų rajonų savivaldybių ir Druskininkų savivaldybės, iki kovo 1 d. – dėl Kelmės, Panevėžio, Širvintų, Ukmergės rajonų savivaldybių valstybinės reikšmės miškų plotų schemų tikslinimo.
   
  Įžūlius miško kirtėjus padės tramdyti prokurorai 2009-12-18
  Aplinkosaugininkai pažeidėjus sulaikė, surašė jiems administracinių teisės pažeidimų protokolus, paėmė 7 pjūklus, o forvarderį užplombavo. Tačiau pareigūnams išvykus pažeidėjai plombą nuplėšė ir išvažiavo. Kitą dieną į įvykio vietą atvykę aplinkosaugininkai forvarderio neberado.
   
  47 proc. Lietuvos gyventojų per Kalėdas puošia dirbtinę eglutę, o 35 proc. – gyvą 2009-12-18
  Tyrimo duomenimis, 47 proc. Lietuvos gyventojų per Kalėdas puošia dirbtinę eglutę, o 35 proc. – gyvą. Palyginus su praėjusiais metais, puošiančių dirbtinę eglutę padaugėjo 6 procentiniais punktais.
   
  Estijoje valstybinę eglę galima kirsti sumokėjus telefonu ar e. banku 2009-12-16
  Estijos valstybiniai miškininkai įspėja, kad gyventojai medžius gali kirsti tik tuomet, kai yra tikri, kad šie auga valstybinėje žemėje. Estijos valstybinių miškų valdymo centro (EVMVC) tinklalapyje nurodoma, kaip atskirti, kuris miškas valstybinis, o kuris – privatus
   
  Parsineškite Kalėdas į savo namus 2009-12-16
  O kokios Kalėdos be kalėdinio medelio? Jeigu anksčiau dažniausiai pakakdavo papuošti miške nukirstą mūsų lietuvišką eglute, tai dabar privatus ir miškų urėdijų medelynai, dekoratyvinių augalų augintojai siūlo įvairiausių medelių, skirtų Kalėdoms - dygiųjų sidabrinės formos, baltųjų, paprastųjų bei kitų rūšių eglių, įvairių rūšių kėnių, pocūgių. Daug įvairių kalėdinių medelių įvežama iš kitų Europos šalių.  
   
  Šventinę nuotaiką namuose kuria ir gyvo medžio kvapas 2009-12-16
  Ji siūbuodavo, padabinta įvairiaspalviais stikliniais pakabučiais, tarp kurių – vienas kitas iki viduržiemio namuose išsilaikęs obuolys ir dar keli saldainiai, kuriuos rūpės kuo greičiau suvalgyti sausiui prasidėjus. Tada, kai vos palietus tą medelį ims byrėti jo spygliai – ant apačioje sukrautų žaislų ir už apykaklės.
   
  Tikros eglutės – „žalesnės“ už dirbtines 2009-12-14
  "LiveScience“ cituoja Clintą Springerį, kuris aiškina, kad pasaulyje augant susirūpinimui dėl miškų padėties, žmonės natūraliai mano, jog pirkdami tikrą medelį prisidės prie problemos gilinimo, tačiau dauguma Kalėdų eglučių šiais laikais auginamos ne miške, o specialiuose medelynuose būtent žiemos šventėms.   Dar daugiau, turint omenyje šiltnamio dujas, tikri medeliai yra „akivaizdus pasirinkimas“, teigia biologas. Gyvos eglutės augdamos vykdo aktyvią fotosintezę, kuri padeda iš atmosferos pašalinti anglies dioksidą.
   
  G.Sorosas ragina auksą versti medžiais 2009-12-14
  Tarptautinio valiutos fondo atsargos galėtų būtų pervedamos į "žaliąjį fondą", iš kurio būtų investuojama į miškų atsodinimą ar žemės ūkio projektus, skirtus mažinti anglies dvideginio išmetimą, 190 šalių atstovų susitikime Kopenhagoje pareiškė p. Sorosas. Vengrų kilmės milijardierius jau yra investavęs apie 1 mlrd. USD į švarios energijos technologijas. Jis sako, kad planetą nuo perkaitimo reikia apsaugoti ieškant naujų idėjų, kaip finansuoti taršos mažinimo pokyčius
   
  Vietoj nykaus kraštovaizdžio – žaliuojantys miškai 2009-12-14
  Nacionalinė mokėjimo agentūra Apsodinti mišku tiek žemės ūkio paskirties, tiek apleistą ar nenaudojamą žemę tampa vis populiariau. Apie tai liudija gausėjančios pareiškėjų, siekiančių paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos (KPP) priemones „Pirmas žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku“ ir „Pirmas ne žemės ūkio paskirties ir apleistos žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku“, gretos.
   
  Miškų savininkai laukia tikros žiemos 2009-12-14
  Visas pasaulis kalba apie klimato kaitos konferenciją Kopenhagoje, jos tikslas globalus: užkirsti kelią sausroms, audroms ir vandenynų vandens lygio kilimui – stichinėms nelaimėms, kurias lemia žmonijos veikla, kenkianti gamtai. Lietuvos miškininkai ir miško savininkai galimą klimato kaitos įtaką jaučia jau dabar.
   
  Valstybės įmonių miškų urėdijų trijų ketvirčių ekonominės ir socialinės būklės apžvalga 2009-12-11
  Per šių metų 9 mėnesius miškų urėdijose: - įveista 44,1 ha miško sėklinių plantacijų, klonų rinkinių ir bandomųjų želdinių (pernai per tą patį laikotarpį – 71,5 ha), paruošta 318 kg miško medžių ir krūmų rūšių sėklų (2008 m. per tą patį laikotarpį – 4102 kg; šių metų apimtys sumažėjusios dėl to, kad žiemą nebuvo rinktos eglės sėklos, kadangi eglės kankorėžių kenkėjai sunaikino didelį procentą sėklų derliaus);
   
  Ūkininkai įvertina konsultacijų naudą 2009-11-30
  Paraiškas pagal minėtą priemonę konsultacijoms finansuoti ūkininkai ir miškininkai gali teikti iki šių metų gruodžio 31 dienos. Pasinaudoti profesionalų konsultacijoms teikiama parama gali žemės ar miškų ūkio veikla užsiimantys fiziniai ir juridiniai asmenys, įregistravę valdas Žemės ūkio ir kaimo verslo registre. Fiziniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio veikla ir siekiantys paramos, ūkius turi būti užregistravę Ūkininkų ūkių registre.
   
  Nepavyko pasipelnyti iš fiktyvios prekybos rąstais 2009-11-30
  Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) praneša, kad išaiškino mokesčių vengimo atvejį, kai viena Klaipėdos rajono bendrovė, prisidengusi apgaulingais medienos pirkimo sandoriais, ketino nuslėpti bemaž šimtatūkstantinę sumą mokesčių. Įmonei teks sumokėti ne tik priskaičiuotą pridėtinės vertės mokestį (toliau - PVM), bet ir dešimtimis tūkstančių litų siekiančius delspinigius bei baudą.
   
  Alternatyvios energetikos verslininkai skubina parengti energetikos strategiją 2009-11-17
    2009 m. lapkričio 9 d., pirmadienį, Lietuvos verslo konfederacija | ICC Lietuva organizavo diskusiją – verslo pietus „Atsinaujinančių energijos išteklių plėtra Lietuvoje: status quo ir perspektyvos”, kurioje pranešimą apie biokuro šilumos ir elektros gamybos rinką Lietuvoje skaitė ir Lietuvos biomasės energetikos asociacijos „Litbioma“ prezidentas Remigijus Lapinskas.
   
  Naujienų archyvas
  2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008       1 2 3 4
   
   
  • Top skelbimaiTop skelbimai
   
 • Medinės lauko dailylentės...
 •  
 • Vidaus dailylentės...
 •  
 • Pjuvenų briketai medžio sand...
 •  
 • Pjuvenų briketai...
 •  
 • Medinės tvoros pastogių paka...
 •  
 • Medienos pjuvenų granulės...
 •  
 • Pjuvenų briketai...
 •  
 • Pirties dailylentės medinės...
 •  
 • Terasinės lentos...
 •  
 • Lauko dailylentės...
 •   Reklama
  Baltijos miškai ir mediena
  deguonies pasiskirstymas augančiame medyje,Kai dirba nesidairydami,Rąstai interjere: įnoringi,bet suvaldomi,Medinė architektūra Italijoje, Medienvežius pakeis jūriniai konteineriai?, Anykščių rajone dygsta būsimos medienos „kasyklos“, R.Sadauskas-Kvietkevičius: medis man svarbesnis už žmogų, Medžio anglies gamintojų planuose – kelios naujos gamyklos, Taupiausias namas Lietuvoje – troba Dzūkijos miške, Penki būtini interjero elementai, kad namuose būtų harmonija, Iškiliems miškininkams suteikti Lietuvos šviesuolių titula, Miškininkai dalyvavo tarptautinėje parodoje „Baltijos miškai 2012“, Gera žinia ketinantiems gerinti savo miškus ar įveisti naujus, Kirtimo atliekos biokuro gamybai 2012-2013 m. veiklos prioritetas, Lietuviams teks pirkti svetimas vyšnias, Gamta Dzūkijos miškuose jau pakvipo voveraitėmis, Iškirtęs medžius ūkininkas gavo 4 tūkstančių litų baudą,Medienos priežiūra, apsauga nuo neigiamo išorės veiksnių poveikio ir dekoravimas, Medinių grindų montavimas, Šiuolaikinės medienos paviršių apsaugos priemonės, Svarbiausi miškų kenkėjai, Rąstinis namas, jo „šaknys“ ir „kepurė", Vidaus dailylentės, Kauniečiai gaivins medinę architektūrą, Tarptautinė popieriaus ir medienos pramonės paroda, Vingiuoti miškų nuosavybės takeliai, išmoktos gyvenimo pamokos tvarkant ir prižiūrint nuosavus miškus, Rąstiniai namai iš rusiškos pušies,Medienos džiovinimas, Rąstinio namo įrengimas ir interjero apdaila, Miškininkai vis daugiau dėmesio skiria gamtosaugai, Penki mitai apie rąstinius namus, Medienos struktūra ir savybės, Medinės dailylentės – pasirinkimas šiuolaikiškai pastato išorės apdailai, Rąstinių namų tipai, Medis - nepakeičiama mūsų protėvių kasdienė medžiaga, Londono olimpiada – pati žaliausia, kopimo į medžius čempionatas, vasaros trimestras miškuose, Vilniaus miškų urėdijoje vyks miškų tvarkymo sertifikavimo kasmetinis auditas, Amsterdamas – 2012 m. Europos Medžių miestas, Kaip turėtų atrodyti ekologiškas namas?, Medinė architektūra Italijoje: tarp džiugesio ir prietarų, Latvija: labiausiai augo eksportas į Egiptą