• KATALOGAS
 • Susiekite Woody.lt portalo administratoriumi
 • Woody.lt
 • KATALOGAS
 • SKELBIMAI
 • NAUJIENOS
 • ĮMONĖS
 • PASLAUGOS
 • ENCIKLOPEDIJA
 • Pamirštas slaptažodis
  <<<
  Suderintos geriausios natūralios medienos ir PVC ypatybės
   
  Efektyvus novatoriškų idėjų įgyvendinimas – svarbiausia tobulesnių statybinių medžiagų gamybos technologijų atsiradimo ir nuolatinio tobulėjimo sąlyga. Tokia pozicija aktuali įgyvendinant bet kokį architektūrinį sprendimą. Tačiau išsiskirti iš šiandien siūlomos statybinių medžiagų gausos galima tik pateikiant tobulą technologijų ir funkcionalumo derinį arba visiškai naują, iki šiol netaikytą sprendimą.
  Būtent tokį sprendimą mūsų šalies rinkai pasiūlė belgų bendrovės „Deceuninck“ atstovai Lietuvoje. Tai Europoje sparčiai populiarėjanti naujiena – moderni fasadų apdailai ir terasų konstrukcijoms skirta medžiaga, kurioje suderintos natūralios medienos estetinės ypatybės bei vinilo polichlorido (PVC) patvarumas ir ilgaamžiškumas.
  Neverta pasikliauti pasenusiais sprendimaisParadoksalu, kad iki šiol mediena naudojama ten, kur jos dekoratyvumą išnaudoti sunku, kur reikėtų ilgaamžių ir patvarių, atmosferos poveikiui atsparių medžiagų. Mediena apkaltas fasadas ar medinės terasos grindys jau po kelerių metų pajuoduoja, nuo jų lupasi dažai, net ir itin rūpestingai sukaltos lentos išsiklaipo. Nuo saulės spindulių ir drėgmės poveikio medieną neretai bandoma apsaugoti dažant tamsios spalvos dažais, taip stengiamasi atitolinti ar paslėpti neišvengiamą jos juodavimą.
  Eksploataciniu ir technologiniu požiūriu daug efektyviau fasadų apdailai bei terasų konstrukcijoms naudoti plastikines dailylentes, tačiau pasitelkus tokį sprendimą prarandama dalis estetikos ir natūralumo pojūčio. Plastikinių dailylenčių nepatartina naudoti rąstų rentinio namuose, vertinguose prieškario statybos medinukuose ir pastatuose, kurių šeimininkai puoselėja natūralumo bei ekologiškumo idėjas.
  Plastikinės dailylentės dažnai nedera su kitais fasado elementais ir sukelia dirbtinumo jausmą. Ilgainiui kiti pastato išorės elementai keičia spalvą ar kitaip kinta, o plastikinės dailylentės išlieka kaip vakar pirktos ir nepageidautinai kontrastuoja su natūraliomis medžiagomis. Tai tiesiogiai susiję su estetiniais fasado detalių vertinimo kriterijais. Plastikinių dailylenčių pranašumai, kad jų nereikia dažyti, kelerius metus jas lengva valyti, trūkumai –ilgainiui jos pagelsta nuo saulės, kaitroje prie jų limpa suodžiai, šaltyje dėl trapumo pigesnės plastikinės dailylentės gali suskeldėti.
  Kita vertus, naudojant vien tik natūralią medieną, kad ir kaip ji būtų paruošta, objektas gražiai atrodys neilgai. Dažai nuo medinių dailylenčių nusilupa jau po kelerių metų. Be to, prieš perdažant medines dailylentes ar terasų grindis, suskeldėjusį dažų sluoksnį nuo medienos paviršiaus tenka valyti, o tai sukelia papildomų nemalonumų. Norint atitolinti šiuos procesus, mediena turi būti kruopščiai parenkama, atsižvelgiant į klimato sąlygas ir daugelį kitų kriterijų. Tačiau tada fasadams ir terasoms skirtos lentos turi būti gaminamos iš itin kokybiškos bei patvarios, gerai impregnuotos, todėl brangios medienos.
  Alternatyva tradicinėms medžiagoms
  UAB „Deceuninck Baltic“ – statybos pramonei skirtų PVC profilių gamintojos, pasaulinės šios srities lyderės belgų bendrovės „Deceuninck“ atstovai Lietuvoje. Viena pagrindinių užduočių UAB „Deceuninck Baltic“ laiko populiarinti kokybiškas plastikines sistemas ir jų konstrukcijas. Įmonės specialistai nuolat stengiasi informuoti visuomenę apie tobulesnes šlaitinio stogo karnizo ir jo frontonų apkalos sistemas. Tačiau šiandien Lietuvos statybų rinkai pristatoma naujos kartos fasadų ir terasų konstrukcijoms naudojama medžiaga, žinoma „Twinson“ pavadinimu. Tai pavyzdinis efektyvumo, stilingumo ir praktiškumo derinys, sukurtas siekiant atrasti estetikos ir patvarumo kriterijams paklūstantį sprendimą.
  Fasadų apdailos ir terasų sistema „Twinson“ pradėta gaminti kaip alternatyva tradiciniams pastatų išorės konstrukcijų gamybos bei apdailos būdams. Šiuo metu ši medžiaga sparčiai populiarėja visoje Vakarų Europoje.
  Medžiaga gaminama maišant medienos dulkes ir PVC granules. Šis gamybos būdas į Europą atkeliavo iš JAV, o jos atsiradimas labiausiai susijęs su aplinkos apsauga, kai gamybinės medienos atliekos naudojamos naujiems produktams gaminti.
  Vakarų Europoje ši medžiaga gaminama tik keletą metų ir tik šiuo metu ėmė sparčiai populiarėti. „Twinson“ − daugiau nei tik produkto pavadinimas, tai medžiagos gamybos technologija. Iš šios medžiagos pagamintos terasų lentos ir fasadų dailylentės įgyja patvarumo, nepūva, nepelija, nereikalauja priežiūros, išsiskiria ypatingu atsparumu, tvirtumu bei natūralaus medžio tekstūra.
  Paminėtina ir tai, kad JAV bei Kinijoje ši medžiaga nėra naujiena, tačiau šiose šalyse gamybos metu naudojamas polietilenas, o tai visai kita medžiaga. Taigi šiose šalyse gaminamo galutinio produkto kokybiniai duomenys yra daug prastesni, nei maišant medieną su PVC.
  Terasoms ir fasadų apdailai
  Naujoji medžiaga Lietuvoje pasirodė tik praėjusių metų rudenį, tačiau jau sulaukė architektų, užsakovų ir rangovų susidomėjimo. UAB „Deceuninck Baltic“ specialistų teigimu, ekstruzijos būdu pagaminta medžiaga dėl puikiai suderintų ypatybių nesulaukė nepasitikėjimo, kaip, deja, neretai atsitinka su naujienomis. Ja jau nuo pat pradžių imta rimtai domėtis.
  Nors iki šiol Lietuvoje objektų, kuriuos statant būtų panaudotos technologijos „Twinson“ pagrindu pagamintos medžiagos, nėra daug, tačiau jai prognozuojama puiki ateitis. Šiandien bendrovė siūlo fasadų apdailai bei terasų konstrukcijoms skirtą medžiagą „O-Face“ ir „O-Terrace“.
  Padengtas tokiomis dailylentėmis, kurių paviršius vėliau pašiaušiamas, fasadas tampa beveik neatskiriamas nuo natūralios medienos fasadų, be to, ši medžiaga net „elgiasi“ kaip natūrali mediena: veikiama atmosferos ilgainiui keičia atspalvį.
  Toks paviršius, kaip ir natūrali mediena, gali būti lakuojamas. Dėl medžiagos sudėtyje esančio PVC fasadas neįgers vandens, todėl išvengiama brinkimo. Nelieka paprastai kylančių problemų.Pastato fasado apdailai naudojant medines lentas būtina palikti tarpus, nes veikiama atmosferos pokyčių mediena traukiasi ar plečiasi. Tačiau terasų lentų bei fasadų dailylenčių „Twinson“ „vaikščiojimas“ keliolika procentų mažesnis nei medinių lentų, o medžiagos atsparumas kelis kartus didesnis.
  Naudojant „O-Terrace“, terasos įrengimas niekuo nesiskiria nuo natūralios medienos terasos konstrukcijų montavimo. Terasos pagrinde tvirtinamos sijos taip pat gali būti iš pagal technologiją „Twinson“ pagamintos medžiagos. Vėliau prie jų prisukamos lentelės ir galiausiai išorinėje pusėje prie šios konstrukcijos tvirtinamos grindjuostės.
  Sumontuota terasa vizualiai niekuo nesiskiria nuo medinės terasos, tačiau jai suteikiamas ypatingas patvarumas, nereikalinga priežiūra, ji nepelija ir pan. O pagrindinis pranašumas − natūralus medinis paviršius, ko iki šiol negalėjo pasiūlyti nė vienas patvarių medžiagų gamintojas. Terasų lentos „O-Terrace“ gali būti aštuonių skirtingų natūralių spalvų, nuo šviesios migdolų iki saldymedžio juodos, todėl naudojant šias konstrukcijas terasą kartu su sodu galima paversti stilistiškai užbaigta erdve, kuria bus galima džiaugtis daug metų.
  Fasadams skirtos medinės dailylentės „O-Face“ montuojamos taip pat, kaip medinės lentelės: statmenai ar išilgai sienos. Pagal technologiją „Twinson“ pagamintos sienų lentos suteikia didesnių galimybių kūrybai: tiek vizualiniams fasado efektams, tiek geometriniams sprendimams. Kaip ir terasoms skirtos lentos, dailylentės „O-Face“ gali būti aštuonių skirtingų natūralią medieną imituojančių spalvų.
  Spalvą suteikia įprasti medienai skirti impregnantai. Ilgainiui toks saulės veikiamas paviršius, kaip ir natūrali mediena, ima šviesėti. Įdomu tai, kad labiau blunka šviesesnės spalvos lentos, o tamsesnės labiau išlaiko savo pradinę spalvą. Dailylentės paviršius pašiauštas, taip jam suteikiama natūralios medienos tekstūra.
  Naudojant terasų ir fasadų lentas „O-Terrace“ ar „O-Face“, konstrukcija visada išliks stabili. Joje ilgainiui neatsiranda plyšių, todėl montuojant suteikiama galimybė tiksliau sujungti jos elementus. Medieną būtina reguliariai impregnuoti, o ši medžiaga impregnuojama jau gamykloje. Jos paviršius pašiauštas ir atsiradus nešvarumams tokį paviršių galima tiesiog nušveisti.
  Fasadams bei terasoms skirtos medžiagos „Twinson“ šiandien visuotinai pripažįstamos viena priimtiniausių alternatyvų užsakovui, neturinčiam laiko beveik kasmet perdažyti ir atnaujinti medines detales. Šios medžiagos suteikia galimybę suvienyti tradicinės medžiagos estetiką ir naujausių gamybos technologijų teikiamus pranašumus.
  UAB „Deceuninck Baltic“

  Ateities pl. 69a, LT–52103 Kaunas
  Tel. (8 37) 338 844
  Faks. (8 37) 338 845
  El. paštas info@deceuninck.lt
   

   

   
   
  • Top skelbimaiTop skelbimai
   
 • Malkos sausos malkos malkos ma...
 •  
 • 20-32-540 padavimo–prispaudi...
 •  
 • 21-17-080 skriemuliai (nauji)...
 •  
 • 21-29-293 briaunų šlifavimo...
 •  
 • 21-70-402 frezavimo staklės c...
 •  
 • Osb plokštės klaipėdoje...
 •  
 • Terasa terasinės lentos teras...
 •  
 • 20-17-029 klijų purškiklis (...
 •  
 • Maumežio lauko dailylentės...
 •  
 • Pastogių pakalimo dailylentė...
 •   Reklama
  Baltijos miškai ir mediena