• KATALOGAS
 • Susiekite Woody.lt portalo administratoriumi
 • Woody.lt
 • KATALOGAS
 • SKELBIMAI
 • NAUJIENOS
 • ĮMONĖS
 • PASLAUGOS
 • ENCIKLOPEDIJA
 • Pamirštas slaptažodis
  <<<

  Parketas

  Tradiciškai parketas gaminamas iš lapuočių, o ne spygliuočių medienos, nes ji kietesnė ir atsparesnė dilimui. Tačiau ir lapuočiai tarpusavyje skiriasi: vienos rūšys stabilios ir kietos, kitos - kaprizingos ir minkštos; vienas žinome nuo vaikystės, kitos-egzotiškos, kaip rojaus paukščiai.

  Dažniausiai parketą renkamės atsižvelgdami į medienos spalvą ir piešinį. Jei eilinis pirkėjas skirtingų medienos rūšių spalvose ir piešiniuose išskiria dešimtis geltonai-rudų atspalvių, tai profesionalai mato begalinę struktūrų ir spalvų įvairovę. Pasirinkti teisingai, kai spalvą reikia suderinti ir su vienos ar kitos rūšies medienos fizinėmis- mechaninėmis savybėmis, nėra paprasta.
  Pagal spalvą profesionalai parketą sąlyginai skirsto į 6 grupes: šviesų, geltoną, rausvą, raudoną, rudą,tamsų.
  Parketui naudojamų medienos rūšių išties daug. Vienoms galima išvardinti tik privalumus, kitose rasti ir privalumų, ir trūkumų.
  Parketo plokštės
  Jos klojamos į vadinamąsias plaukiojančias grindis, netvirtinant prie pagrindo. Prieš pradedant darbus reikėtų patikrinti, ar grindys lygios.Vietas, kurių nuolydis - daugiau kaip 4 mm 2 m atstumu, būtina išlyginti cementu. Parketo plokštės gražios savaime, jų nereikia puošti kilimu, o tai yra labai svarbu alergiškiems žmonėms.                         
  Šviesus parketas
  Ąžuolas - klasikinė, tradicinė Europoje medienos rūšis. Yra apie 200 jo atmainų. Galima rasti net ir raudoną ąžuolą. Ąžuolo mediena viena iš tų, kuri plečiasi ir traukiasi minimaliai, panašiai kaip tikas. Parketas iš šios medienos gražus tiek šviesus (klasikinis), tiek balintas, tiek ir juodas, moreninis.
  Klevas - subtili medžiaga šviesiam parketui, efektingai kontrastuojančiam su tamsiais baldais. Klevo parketas beveik baltas, su vos pastebimu gelsvu atspalviu. Oro ir saulės poveikyje spalva patamsėja iki kreminės.
  Skroblas - beržo giminaitis, turintis susisukusį plaušą, kuris trukdo jį apdirbti. Parketas iš šios sunkios medienos - švytintis, perliškai baltas (arba tirpstančio sniego spalvos) su plonyčiais smėlio spalvos siūleliais.
  Uosis - kietesnis už buką bei ąžuolą. Uosis taip pat sutinkamas ir Amerikoje bei Japonijoje. Parketas iš šios medienos - grietinėlės spalvos, labai elastingas, todėl dažnai klojamas sportui skirtuose objektuose. Kietumas 4,0-4,1 HB.
  Bambukas, kuris yra užkariavęs tropikus ir subtropikus,- puiki medžiaga parketui. Tai nėra medis. Jo stiebas - kietas šiaudas, kurio aukštis siekia 40 metrų, o skersmuo - 30 cm. Toks parketas labai stiprus, gerai laiko apkrovas, atsparus klimato permainoms. Tankus ir vienalytis, tarsi emaliuotas, linų spalvos bambukinių lentelių paviršius, pagyvintas retomis juostelėmis (stiebo mazgų vietose) ir papuoštas tamsių strėlyčių-kapiliarų lietumi. Bambuko šlifavimas reikalauja virtuoziško meistriškumo, tačiau rezultatas to vertas.
  Geltonas parketas
  Kaštonas, kurio gimtinė - Azija, palaipsniui plito visame pasaulyje. Ypač paplitęs Europoje ir Viduržemio jūros regione. Jo tekstūra primena ąžuolą, tačiau piešinys minkštesnis ir vienalytiškesnis. Kaštono spalva geltonai-ruda, vaizdinga ir, kaip sakoma, skoninga. Parketui iš šios medienos reikalinga pastovi drėgmė.
  Tiką nuo seno vertina laivų statytojai. Juo iškloti visų šiuolaikinių prabangių jachtų deniai. Ši medžiaga praktiškai nepūva, nes tiko plaušas prisotintas aliejinėmis medžiagomis. Todėl mediena beveik nesideformuoja ir nesugeria drėgmės.
  Kambala neretai pakeičia tiką, kadangi ji taip pat atspari klimato kaitai ir padidintai drėgmei.Alyvmedis įvežamas iš pietų Europos ir šalia esančių Azijos regionų. Subrendusi mediena yra blyškaus gintaro spalvos, kartais su rausvu atspalviu, kurią puošia neįtikėtini tamsiai oranžiniai zigzagai, primenantys saulės blyksnius. Kadangi mediena labai tanki ( 850-950 kg/m3), o tekstūra smulki, ji gerai šlifuojasi.
  Rausvas parketas
  Kriaušė priskiriama rausvosios medienos šeimai. Jos atspalvis švelnus, bet sodrus. Tekstūra beveik nepastebima. Metinių rievių piešinys silpnai išreikštas. Kietumas vidutinis.
  Vyšnia taip pat iš rausvaspalvių šeimos. Gaminiai iš jos kartais turi rausvai rusvą arba rausvų perlų atspalvį. Šią medieną labai mėgsta baldininkai ir dekoratoriai , nes bet koks gaminys, ar tai būtų baldas, ar parketas, atrodo labai gražiai.
  Bukas puikiai pjaunasi ir šlifuojasi. Specialaus šiluminio apdirbimo būdu, buko atspalvį galima pakeisti šiltu rudai-rausvu ir tuo pačiu suvienodinti. Šviesesnė šios medienos atmaina priskiriama šviesioms rūšims ir vadinama šviesiuoju buku.
  Alksnis auga ne tik mūsų kraštuose, bet ir Mažojoje Azijoje bei Šiaurės Afrikoje. Džiūdamas mažai deformuojasi, todėl iš jo pagamintas parketas atsparus drėgmės kaitai. Ši mediena nėra kieta ir, deja, ją labai lengvai pažeidžia kenkėjai, tačiau labai vertinama dėl savo elegantiškos nepakartojamos spalvos. Parketas tarsi švyti rausvai auksine spalva, ir šis švytėjimas neišblėsta, net kai mediena nuo laiko patamsėja.
  Raudonas parketas
  Raudoną medieną turintys medžiai paplitę šilto klimato zonoje. Net ir nedideli intarpai parkete iš tokio egzotiško medžio suteiks jūsų grindims puošnumo ir prabangos.
  Rudas parketas
  Riešutmedis - populiariausias rudą medieną turinčių medžių atstovas. Kur jis beaugtų, keisdamas, priklausomai nuo klimato ir dirvožemio, medienos spalvą bei struktūrą, visada jis pageidaujamas interjero apdailoje. Džiūvant neatsiranda jokių skilimų ar deformacijų. Tankis - 600-650 kg/m³.

  Tamsus parketas

  Ebeno medis, kaip žinoma, juodas. Tačiau tik kai kurių jo atmainų mediena tamsi, nuo žalios iki juodos. Šio medžio mediena beveik vienalytė: nei metinės rievės, nei išcentriniai spinduliai neišsiskiria.
  Moreninis ąžuolas - giliai tonuotas, tarsi apanglėjąs, per amžius buvo vertinamas dėl savo antikvarinės išvaizdos. Šioje kilmingoje medžiagoje susilieja laikas, šiluma ir akmens kietumas.
   
  Parketlenčių dydis.Jei vienetinio parketo lentelė ilgesnė kaip 350mm, o storis viršija 16 mm, krinta medžiagos stabilumas. Tai prieštarauja estetikos reikalavimams: kuo lentelė didesnė, tuo grindys gražesnės. Problemą išspręsti padeda šiuolaikiniai džiovinimo būdai, rūšiavimas ir medienos apdirbimas, parketo klojimo technologinių naujovių įgyvendinimas ir šiuolaikinės parketo priežiūros priemonės. Naudoti didesnių išmatavimų lenteles leidžia ir tvirtesnės bei stabilesnės medienos naudojimas. Lentelės storis gali būti 10,14,15,16,19,22 mm.Kuo parketlentė storesnė, tuo daugiau kartų ją galima šlifuoti. Atitinkamai, tuo ji ilgaamžiškesnė. Darbinis lentelės sluoksnio storis svyruoja nuo 5 iki 10 mm.
  Itin kokybiškos parketlentės pagal medienos pjūvį skirstomos į tangentinio ir radialinio pjovimo.
  Tangentinis parketas aukščiausios kokybės. Gaminamas iš lentelių, gautų pjaustant medžių kamienus metinių rievių liestinių kryptimis. Taip medienos tekstūra atrodo gyvybingesnė, piešinys banguotesnis, primenantis gotikinio stiliaus arkas. Jokių defektų tokiose parketlentėse būti negali.
  Radialinis - aukščiausios kokybės rinktinis radialinio pjovimo parketas (pjūvis eina kamieno skersmeniu. Visų lentelių tekstūros piešiniai panašūs. Šiam parketui neleidžiami jokie pažeidimui. Parketas labai atsparus išorės poveikiui, tačiau brangus, kadangi lentelių išeiga neviršija 10-15% bendro medienos kiekio.Daugelis firmų įveda dar papildomus vidinius parketo rūšiavimo kriterijus. Todėl net ir turintys tą patį pavadinimą, skitingų firmų gaminiai gali skirtis savo išvaizda ir kokybe.
  Reikia atkreipti dėmesį, kad pačios brangiausios rūšys ne visada yra geriausios. Pavyzdžiui, rinktinis radialinio pjovimo ąžuolas, kurio visos lentelės turi tiesią linijinę tekstūrą ir yra panašios tarsi dvyniai. Vietoje tikėtinos elegancijos, ši medžiaga suteiks interjerui nuobodaus monotoniškumo. O grindys, kuriose žaidžia įvairūs piešiniai, atrodys natūraliai ir vaizdingai.
  Parketlenčių kietumas matuojamas Brinelio metodu. Tam į pavyzdį atitinkama jėga spaudžiamas rutuliukas, kurio skersmuo 10 mm. Po to matuojamas pėdsakas. Kietumo matavimo vienetas Brinelis (HB), 1HB = 10 MPa. Kuo skaičius didesnis, tuo kietumo laipsnis aukštesnis, o tai reiškia, kad medžiaga atsparesnė trinčiai ir geriau priešinasi įspaudimams (pavyzdžiui nuo moteriškų kulniukų arba baldų kojelių).

  Šaltinis - www.statau.info

   
   
  • Top skelbimaiTop skelbimai
   
 • 21-70-8025 didelio greičio fr...
 •  
 • 21-80-029/04 galandimo staklė...
 •  
 • Pjuvenų briketai...
 •  
 • 20-14-80502 vertikalios kaltav...
 •  
 • Pirties dailylentės juodalksn...
 •  
 • 21-60-090 formatinio pjovimo s...
 •  
 • Rastines pirtys...
 •  
 • Gaminame sodo namelius...
 •  
 • Dvipusės formatinio pjovimo s...
 •  
 • 20-32-553 padavimo – prispau...
 •   Reklama
  Baltijos miškai ir mediena