• KATALOGAS
 • Susiekite Woody.lt portalo administratoriumi
 • Woody.lt
 • KATALOGAS
 • SKELBIMAI
 • NAUJIENOS
 • ĮMONĖS
 • PASLAUGOS
 • ENCIKLOPEDIJA
 • Pamirštas slaptažodis
  <<<
  NAMAI IŠ KLIJUOTOS MEDIENOS – AKIVAIZDI NAUDA
   
  Oficialiais statistiniais duomenimis Rusijoje kasmet yra statoma 12 – 14 mln m2 mažaaukščių gyvenamųjų pastatų. Tai sudaro daugiau negu 40 % naujo mūsų šalies būsto fondo. Naujo mažaaukščio būsto rinkos apimtis įkainojama milijardais Eurų per metus. Statybos bumas per pastaruosius penkis metus parodo, jog dauguma žmonių yra linkę pasirinkti gyvenamuosius namus iš natūralių statybinių medžiagų, ypač iš medienos. Statant namą iš medienos galima ne tik įgyvendinti drąsiausias architektūrines idėjas, bet ir sukurti palankią ekologišką aplinką. Toks namas susilieja su gamta, žmogus gyvendamas jame jaučia harmoniją ir komfortą.
  Mediniai namai nėra blogesni!
  Namai iš medienos statomi gyventi laikinai (sodo nameliai) ir pastoviai gyventi. Ši tendencija aktuali ne tik Rusijoje, kur buvo tradiciškai statomi mediniai namai, bet ir kitose pasaulio šalyse. Pavyzdžiui, JAV kasmet perkasi 500 000 medinių namų, Japonijoje – 300 000, Europoje – 100 000. Skandinavijos šalyse apie 90 % įvairiausių konstrukcijų namų yra statoma iš medienos, tik Suomijoje kasmet yra statoma 4000 namų pastoviam gyvenimui, neįskaitant 5000 sodo namelių..
  Naujų medienos apdirbimo technologijų dėka šiuolaikiniai mediniai namai ne tik nėra prastesni už plytinius, o kai kurių kriterijų atžvilgiu netgi geresni. Natūrali medienos struktūra suteikia namui nepakartojamą žavesį, taip pat reikėtų paminėti medienos ekologiškumą, tai yra būtent tai, kad mediena “kvėpuoja” (t.y. palaiko pastovų oro cirkuliavimą ir sukuria patalpoje palankų mikroklimatą). Tačiau svarbiausia yra tai, kad dabar tokie namai yra atsparūs ir ilgaamžiški, o taip pat lengvai statomi (nereikalauja didelio pamato ir t.t.)
  Be to, medinių sienų termoizoliacinės savybės yra geresnės, negu, pavyzdžiui, plytinių. Medienos šiluminio laidumo koeficientas yra lygus 0,18 Vt/m 0C, kuris yra 4 kartus mažesnis, negu plytų šiluminio laidumo koeficientas - 0,76 Vt/m 0C. Tai leidžia statyti šiltus namus su žymiai plonesnėmis sienomis, negu plytinės. Žemiau yra pateiktos kelių rūšių medinių sienų šiluminės varžos (Ro) koeficientų reikšmės:
  1. Vienalytis tašas 250 mm storio: Ro = 1,88 m2 0C/Vt
  2. Klijuotas tašas 95 mm storio su 150 mm termoizoliacinio sluoksnio: Ro = 4,97 m2 0C/Vt
  3. Klijuotas tašas 95 mm storio su 250 mm termoizoliacinio sluoksnio: Ro = 7,6 m2 0C/Vt
  Atkreipkime dėmesį į tai, jog pagal СниП 11-3-79 standarte nustatytas komforto sąlygas ir sanitarines – higienines normas, šiluminės varžos koeficientas vidutinės Rusijos juostos rajonams turi būti lygus Ro = 3,49 m2 0C/Vt. Atsižvelgiant į šiuos rodiklius galima teigti, jog pasirenkant medžiagą mediniam namui statyti, reikėtų įvertinti daug veiksnių.
  Namų iš klijuotos medienos tašų privalumai.
  Pradėsime nuo medinių namų, kurių statybai naudojamos tradicinės medžiagos – rąstai ar vienalyčiai tašai, trūkumų. Pirmiausiai, rąstinių namų statyba (rentinių gamyba) reikalauja aukštos dailidžių kvalifikacijos. Be to, tai yra ilgas, sudėtingas procesas, reikalaujantis išskirtinio dėmesio medžiagos apdirbimui. Reikia įvertinti ir didelį namo konstrukcijos nusėdimą. Rąstų drėgnumas dažniausiai būna daugiau negu 30 %. Džiūnant rąstams 1 – 2 metų bėgyje namo sienos nusėda 10 – 20 cm vienam aukštui. Tai reiškia, kad apdailos darbus galima atidėti mažiausiai metams. Be to, vienas iš vientisų medinių konstrukcijų trūkumų yra plyšių ir raukšlių atsiradimas eksploatuojant pastatą, jos nėra atsparios klimato sąlygoms ir biologiniams veiksniams (puvimas, vabzdžiai kenkėjai).
  Pastaruoju metu vis plačiau naudojama šiuolaikinė medinių namų gamybos technologija, kuri neturi anksčiau minėtų trūkumų. Pagal šią technologija paprastas rąstas yra tik žaliava klijuotai medienai gaminti, kuri savo ruožtu yra tobulesnė aukštos technologijos statybinė medžiaga. Šiuolaikinės medienos klijavimo technologijos dėka klijuotą medieną galima naudoti visų medinio namo konstrukcijos elementų gamybai (sienų tašų, gegnių, perdengimo sijų, ir t.t.) Klijuota mediena plačiai naudojama dėl jos akivaizdžių privalumų, lyginant su paprastąja mediena. Štai pagrindiniai iš jų:
  1. Aukšta paviršiaus kokybė. Prieš klijuojant iš medienos yra išpjaunamos šakelės, defektai, ruošiniai parenkami ir priderinami pagal spalvą, tekstūrą. Todėl gaminiai iš klijuotos medienos nepriekaištingai atrodo, ko negalima pasakyti apie sienas iš paprastos medienos, kurių paviršius nėra lygus, kas labai sunkina namo apdailos darbus.
  2. Geometrinių parametrų stabilumas. Skirtingai nuo paprastos medienos, klijuota mediena išlaiko savo formą ir matmenis. Ji ne nusėda, ne susiglamžo, nesideformuoja, kadangi neturi vidinių įtempimų ir gaminama iš džiovintos medienos.
  3. Stiprumas. Konstrukcijų iš klijuotos medienos stiprumas 50 – 70 % didesnis, negu iš paprastos medienos.
  4. Puikios termoizoliacinės medinio namo savybės (kaip buvo parodyta anksčiau). Tai ženkliai mažina investicijas į brangią šildymo įrangą bei kurą. Namo iš klijuotos medienos šildymo išlaidos bus 9 – 13 mažesnės, negu plytinio.
  Namą iš klijuotos medienos galima pastatyti žymiai greičiau, negu iš paprastos. Visos detalės yra gaminamos vienodomis sąlygomis, esant pastoviai temperatūrai ir drėgnumui, todėl namo konstrukcijos surinkimas vykdomas lengvai ir greitai, esant paruoštam pamatui namo montavimas užima 5 – 6 savaites. Be to, namui iš klijuotos medienos nereikia laiko nusėdimui (namo nusėdimas sudaro tik 0,5 %)š Tai leidžia ženkliai sutrumpinti apdailos darbų trukmę ir statyti namus visus metus. Svarbus klausimas – namo šildymas. Žymiai sunkiau užpildyti horizontalines siūles tarp rąstų, negu tarp klijuotų tašų. Surenkant namo konstrukciją klijuoti tašai labai glaustai susijungia, todėl nereikia užpildyti plyšių. Be to, klijuoti tašai turi specialią formą, apsaugančią namą nuo lietaus (vanduo negali patekti tarp tašų). Tai apsaugo konstrukciją nuo puvimo. Yra dar vienas technologinis ypatumas. Klijuojant tašus parenkamos lamelės  su priešinga medžio plaušų kryptim. Tai suteikia klijuotiems tašams ypatingą atsparumą.
  Ir pagaliau – apdaila. Dažniausiai namų iš rąstų sienų paviršius yra nelygus, kas labai apsunkina apdailos darbus. Klijuotų tašų pagamintų pagal visus technologinius reikalavimus paviršius yra lygus, todėl siena pagaminta iš klijuotų tašų atrodo monolitinė ir beveik nereikalauja išorinės apdailos, kas ženkliai mažina namo statybos kainą.

  Kiek kainuoja namas?
  Nors atrodo neįtikėtina, tačiau įvertinus visus anksčiau minėtus privalumus namo iš klijuotos medienos kaina nėra didelė. Vieno kvadratinio metro medinės namo dalies kaina yra 190 – 240 Eurų. Tačiau tik tuo atveju, jeigu tokie namai bus gaminami masiškai. Tam tikslui gamykla komplektuojama kaip visapusiškas medžio apdirbimo įrengimų kompleksas, galintis atlikti pilną technologinių operacijų ciklą: nuo apvalios medienos pjovimo iki visų medinio namo elementų (sienų tašų, gegnių, grindų ir apdailos lentų, langų, durų ir t.t.) gamybos.

  Antra namo savikainos mažinimo sąlyga – tai pigių antrarūšių žaliavų naudojimas (4 – 6 pjovimo mediena). Tokia mediena yra dažnai sutinkama ir kainuoja kelis kartus pigiau negu statybinė mediena, be to, ji tinka visų namo elementų gamybai, išskyrus langus ir kai kuriuos apdailos elementus: laiptus ir palanges. Dar viena būdas sumažinti namo savikaina – tai namo elementų charakteristikų (matmenų, atsparumo, kokybės ir t.t.) unifikavimas. Pavyzdžiui, visų namo detalių gamybai naudojami 3 – 4 skirtingo storio ruošinių, kas žymiai palengvina medienos pjovimo baro darbą ir didina medienos plaušo išeigos koeficientą.

  Pilna technologinė grandinė, unifikavimas, žema savikaina, aukšta gaminių kokybė sudaro palankias sąlygas investicijoms į gamyklą. Mūsų preliminariais paskaičiavimais investicijų suma gali sudaryti apytiksliai 1 mln Eurų, jeigu gamykla bus įrengta tik mūsų šalies gamintojų įranga, staklėmis ir bus atitinkamai įrengtos gamybinės patalpos. Jeigu gamykla bus įrengta Vakarų Europos įranga, investicijų suma gali sudaryti 8 – 10 mln Eurų.

  Atsižvelgiant į savo daugiametę patirtį pramoninė grupė “MAI” suprojektavo, pagamino ir siūlo pilno technologinio ciklo medinių namų gamykla VEKTOR “KD – 6000”.

  Galimi trys gamybinio pajėgumo tipai: mažoms, vidutinėms ir didelėms organizacijoms. Technologinės įrangos galimybės leidžia gaminti tris 150 m2 ploto namus per savaitę. Atsižvelgiant į tai, jog kartu su VEKTOR “KD – 6000” gamyklą suteikiama namų gamybos technologija bei personalo apmokymas tiesiogiai vykdant gamybos operacijas, galima drąsiai teigti, jog šiuolaikinėse sąlygose šis projektas yra ypatingai patrauklus.
   
   
  • Top skelbimaiTop skelbimai
   
 • Nauji kaloriferiai...
 •  
 • Pjuvenų briketai klaipėda...
 •  
 • 20-27-518 reismusas woodland m...
 •  
 • 20-13-501 ratukas formatinio...
 •  
 • Maumežio lauko dailylentės k...
 •  
 • Lauko dailylentės...
 •  
 • ...
 •  
 • Sausos malkos klaipėdoje...
 •  
 • Lauko dailylentės...
 •  
 • 21-11-8052/1 rankinės dantų...
 •   Reklama
  Baltijos miškai ir mediena